Zaproszenie na konferencję „Wokół etnograficznych pasji Dzieduszyckich”

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji naukowej „Wokół etnograficznych pasji Dzieduszyckich”, która odbędzie się 21 i 22 września 2023 roku w Pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu. Organizatorem tego niezwykłego wydarzenia jest Związek Rodowy Dzieduszyckich herbu Sas. Konferencja będzie kolejnym wydarzeniem w ramach obchodów 200-lecia urodzin Włodzimierza Dzieduszyckiego. Wpisuje się ona także w obchody 15. rocznicy otwarcia Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu.

Naukowymi dociekaniami podzielą się wybitni badacze z Francji, Polski i Ukrainy – historycy i eksperci w dziedzinie etnografii. Będzie można wysłuchać także wykładu Marianny Otmianowskiej – dyrektora Muzeum Łazienki Królewskie – pt. „Społeczna odpowiedzialność muzeów”.

Konferencji będzie towarzyszyć wystawa fotograficzna pt. „Wspólne dziedzictwo – wspólna pamięć”, na której znajdą się zdjęcia z prac konserwatorskich prowadzonych przez Związek Rodowy Dzieduszyckich przy lwowskich zabytkach: książkach z Biblioteki Poturzyckiej znajdujących się w zbiorach Państwowego Przyrodniczego Muzeum NAN Ukrainy, renesansowej rzeźbie „Chrzest Chrystusa” zdobiącej elewację kamienicy Szolc-Wolfowiczów na Rynku i nagrobkach znajdujących się na Cmentarzu Łyczakowskim.

Na zakończenie konferencji wysłuchamy koncertu zespołu C.K. Kapela.

Wszystkich Państwa bardzo serdecznie zapraszamy do Zarzecza!