Złoty Wiek Jarosławia zagości w Pruchniku!

Już w sobotę, 16 września, Pruchnik odwiedzą rekonstruktorzy historyczni z różnych stron Polski. Piękny pruchnicki rynek zamieni się w scenerię dla pojedynków na miecze, szable i rapiery. W podcieniach pojawią się bardowie grający na dawnych instrumentach, a w rogu ulokuje się kat rodem z Jarosławia, który będzie przyuczał do swego mrocznego zawodu. A wszystko w ramach projektu pod tytułem “Muzeum Dostępne”, prowadzonego przez nasze Muzeum!

To już kolejne wydarzenie odbywające się w ramach projektu. Pierwszy piknik, połączony z obchodami 230. rocznicy urodzin Aleksandra Fredry, miał miejsce w dniach 18-19 czerwca w Surochowie. Tydzień później, 24 czerwca, Złoty Wiek Jarosławia odwiedził Szkołę Podstawową w Laszkach. Projekt “Muzeum Dostępne – cykl warsztatów o Złotym Wieku Jarosławia” jest realizowany w ramach programu “Kultura Dostępna”. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.