Przerwa technologiczna w Muzeum w Jarosławiu

W dniach od 8 stycznia 2024 do końca lutego 2024, Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich zamyka się dla zwiedzających.

W tym czasie prowadzić będziemy niezbędne prace koncepcyjne, aranżacyjne i konserwatorskie związane z przygotowaniem do nowego sezonu.

Najważniejsze zmiany zajdą na parterze kamienicy. W dawnej sieni przejazdowej rozpoczną się prace nad nową, stałą wystawą archeologiczną, zatytułowaną „Na Pograniczu… Najstarsze dzieje ziemi jarosławskiej”.

Natomiast w sklepie, gdzie przez ostatnie dwa lata zwiedzać można było poświęconą pocztówkom wystawę „Pozdrowienie z Jarosławia”, powstanie wystawa „Miasto. O jarosławskim Złotym Wieku”, która rozwijać będzie muzealną opowieść o czasach świetności Jarosławia.

Niezależnie od przerwy technologicznej odbędą się w lutym zwyczajowe „Ferie w Muzeum”. Szczegółową ofertę przedstawimy wkrótce.

Godziny otwarcia administracji Muzeum pozostają bez zmian. Tak, jak dotychczas, na kwerendy naukowe zapraszamy po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.

Jednocześnie otwarty pozostaje nasz oddział – Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu, do którego wstęp jest wolny.

Do zobaczenia!