Muzeum w Jarosławiu z wsparciem Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu!

Powiększ obrazLogotyp - stylizowany napis "Fundacja ARP"..

Jarosławskie Muzeum otrzymało darowiznę z Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu! Uzyskane fundusze będą stanowić wsparcie dla realizacji projektu stworzenia nowej wystawy stałej „Na pograniczu… Najstarsze dzieje ziemi jarosławskiej”.

Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu już od 2019 roku zajmuje się niesieniem pomocy najbardziej potrzebującym, aktywizowaniem i wspomaganiem w rozwoju społeczności lokalnych oraz podejmowaniem działań na rzecz dobra publicznego. Do głównych obszarów działania Fundacji należy troska o naukę i edukację, kulturę i tradycję oraz sport i zdrowie. Fundacja wspiera między innymi domy dziecka, osoby niepełnosprawne, szpitale, zakłady lecznicze, instytucje i inicjatywy działające dla pożytku publicznego.

Przygotowywana w jarosławskim Muzeum nowa ekspozycja stała „Na pograniczu… Najstarsze dzieje ziemi jarosławskiej” ma kluczowe znaczenie dla strategii rozwoju placówki, która już w 2025 roku będzie obchodziła jubileusz 100 lat działalności. Wystawa będzie opowiadać o najdawniejszym okresie działalności człowieka na terenie dzisiejszego Jarosławia i okolic, począwszy od schyłku epoki lodowcowej (ok. 20-12 tysięcy lat temu) aż do późnego średniowiecza (XIV-XV w.). Realizacja ekspozycji jest możliwa dzięki dotacji prawie 200 tys. złotych ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Całkowity koszt projektu to ponad 250 tys. złotych, zaś otwarcie wystawy planowane jest na czerwiec 2024 roku.

– Wsparcie z Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu to już kolejna darowizna zewnętrzna, jaką w ostatnich miesiącach otrzymało nasze Muzeum – cieszy się Dyrektor placówki Konrad Sawiński.

– Jarosławskie Muzeum realizuje obecnie aż 9 projektów, dofinansowanych ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, Muzeum Historii Polski oraz Programu Niepodległa. Wcześniej w tym roku przeprowadzane w Muzeum prace wsparła Fundacja „Most the Most” oraz Fundacja Leroy Merlin. Wartość tegorocznych projektów to ponad 1 milion złotych – dodaje Konrad Sawiński.

Projekt „Stworzenie wystawy stałej „Na pograniczu…Najstarsze dzieje ziemi jarosławskiej” został dofinansowany ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.