Zaproszenie na niezwykły koncert kolęd

W piątek, 27 stycznia, o godzinie 18:30 w naszym Muzeum odbędzie się wyjątkowy koncert, zatytułowany „Ekskursja cudowna w kolędy Podkarpacia”. Będzie można usłyszeć dawne pieśni bożonarodzeniowe i noworoczne, pastorałki, pieśni dziecięce i młodzieżowe oraz kolędy do tańca.

Podkarpacie, w tym i ziemię jarosławską, wyróżnia niezwykła żywotność tradycji kolędniczych. Przysłowie „Co wieś to inna pieśń” objawia tu całą swą dosłowność, dając w rezultacie imponujący liczbą i różnorodnością zbiór pieśni bożonarodzeniowych i noworocznych, będących skarbami polskiej muzyki i literatury. Wiele z takich zapomnianych pieśni w ostatnich latach zebrał w swoich pracach Bartosz Gałązka – wybitny folklorysta i znawca śpiewu tradycyjnego. Dzięki muzykom z zespołu „CK Kapela”, kolędy te będzie można usłyszeć w naszym Muzeum.

– Mamy nadzieję, że piątkowy koncert pobudzi Państwa wspomnienia, a tych młodszych zachęci do kontaktu z nosicielami tych dawnych tradycji, których z pewnością znajdziemy także pośród naszych babć i dziadków – mówi Piotr Kaplita – Kierownik Działu Edukacji i Upowszechniania naszego Muzeum.

Wstęp na koncert jest wolny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują wcześniejsze rezerwacje. Wejściówkę można zarezerwować telefonicznie, mailowo lub bezpośrednio w Muzeum. Dla tych wszystkich, którzy nie będą mogli zjawić się osobiście, planowana jest transmisja online.