Wystawa “Beksiński. Czy znaczenie jest bez znaczenia?” oficjalnie otwarta!

W piątek, 13 października, w Muzeum odbył się wernisaż wystawy czasowej „Beksiński. Czy znaczenie jest bez znaczenia?”. Ekspozycja prowadzi przez różne okresy działalności artystycznej tego wybitnego twórcy rodem z Sanoka, od lat 50. aż do 2005 roku. Można zobaczyć prawie 40 prac artysty: fotografie, rysunki, grafiki oraz malarstwo, któremu był wierny do końca życia.

Na uroczystym wernisażu nie mogło zabraknąć dr Jarosława Serafina – Dyrektora Muzeum Historycznego w Sanoku, z którego zbiorów pochodzą wszystkie eksponaty prezentowane na wystawie. Wydarzenie zaszczyciła swoją obecnością także Brygida Ślabska – Prezes Zarządu Fundacji Most the Most – Mecenasa wystawy. Nie zabrakło także Starosty Jarosławskiego Stanisława Kłopota oraz przedstawicieli instytucji wspierających Muzeum.