Nowa wystawa stała „Na pograniczu…Najstarsze dzieje ziemi jarosławskiej” od czerwca 2024 w Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich!

Scenariusz i realizacja: Elżbieta Sieradzka-Burghardt, Marcin Burghardt
Narrator: Piotr Kaplita
Zdjęcia i montaż: Jerzy Duszko
Materiały graficzne: Magdalena Trojnar
Muzyka: dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Muzyka Dawna w Jarosławiu w filmie wykorzystano fragmenty utworu „…sin tac piqueme, daz er touuan scal” (środkowe Niemcy, pocz. IX w. n. e.) w wykonaniu zespołu SEQUENTIA (Benjamin Bagby, Norbert Rodenkirchen). Nagrania dokonano w 2009 roku podczas Festiwalu Pieśń Naszych Korzeni w Jarosławiu.

Dzięki uprzejmości Instytutu Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego w filmie wykorzystano nagranie grodziska w Chotyńcu autorstwa Tomasza Tokarczyka.

Projekt „Stworzenie wystawy stałej „Na pograniczu…Najstarsze dzieje ziemi jarosławskiej” został dofinansowany ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Zadanie wsparła także Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu.