Konferencja i koncert z okazji 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego

W sobotę i niedzielę, 30 września i 1 października 2023 Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich zaprasza na konferencję naukową i koncert z okazji 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego! Będzie można posłuchać ciekawych wykładów, przypominających dzieje powstania styczniowego na ziemi jarosławskiej, a także innych epizodów walk narodów dawnej Rzeczypospolitej przeciwko rosyjskiemu zaborcy. Szczególnie warto wybrać się także na niedzielny koncert, na którym zabrzmią zapomniane pieśni śpiewane podczas powstania styczniowego.

Wstęp na wykłady i koncert jest wolny! Wydarzenia są realizowane w ramach projektu „Ballada o Złotym Oddziale”, który został dofinansowany ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”.

Konferencja – Orzeł, Pogoń i Archanioł. Powstanie styczniowe i jego tradycje

30 września 2023

17:00   Jarosław wobec powstania styczniowego – Zofia Kostka-Bieńkowska (Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich)

18:00   Pakt Piłsudski-Petlura – Między ideą a pragmatyzmem – dr Rafał Kolano (Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich)