IV Festiwal Muzyczny im. Jana Kusiewicza

Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot oraz Dyrektor Artystyczny i Programowy Festiwalu Jacek Ścibor zapraszają na niezwykle wydarzenie artystyczne – IV Festiwal Muzyczny im. Jana Kusiewicza, który odbędzie się 30 września i 1 października 2023 r., w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Jarosławiu. Bilety na koncerty można już kupić w kasie biletowej Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich.

Sobota, 30 września

18:00 Koncert “Ad Futurem Rei Memoriam” – Magdalena Witczak – sopran (Akademia Sztuki w Szczecinie), Jolanta Skorek-Münch – fortepian (Uniwersytet Rzeszowski), prowadzenie: Piotr Kusiewicz (Akademia Muzyczna im. St. Moniuszki w Gdańsku)

Niedziela, 1 października

18:00 Wieczór Polskiej Liryki Wokalnej – Mariana Poltorak – sopran (uczestniczka Programu Kształcenia Młodych Talentów “Akademia Operowa” przy Teatrze Wielkim – Opera Narodowa w Warszawie), Dominika Peszko – fortepian (Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie), prowadzenie: Piotr Kusiewicz (Akademia Muzyczna im. St. Moniuszki w Gdańsku)