Złoty Wiek Jarosławia zagościł w Laszkach

W sobotę, 24 czerwca, w Laszkach odbył się pierwszy piknik tematyczny „Spotkanie z żywą historią”, poświęcony propagowaniu dziedzictwa Złotego Wieku Jarosławia. Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach projektu „Muzeum dostępne”, współfinansowanego ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Uczestnicy pikniku mogli przenieść się do Jarosławia XVII wieku dzięki specjalnie przygotowanym pokazom i stoiskom. Dużą popularnością cieszyła się prezentacja narzędzi tortur jarosławskiego kata oraz obóz rycerski, w którym można było przymierzyć zbroję i spróbować swoich sił w szermierce. Dzieci i dorośli wzięli udział także w warsztatach tańca renesansowego. Prawdziwe oblężenie przeżywało także stoisko naszego Muzeum, na którym można było własnoręcznie pomalować kafle piecowe oraz wykonać pocztówkę z Jarosławia. Dla uczestników pikniku przygotowaliśmy także wyjazdową lekcję muzealną poświęconą Złotemu Wiekowi Jarosławia. Wydarzenie zakończył prawdziwy turniej rycerski!

Kolejny piknik edukacyjny odbędzie się po wakacjach. Serdecznie zapraszamy!

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu “Muzeum Dostępne – cykl warsztatów o Złotym Wieku Jarosławia”, który realizowany jest w ramach programu “Kultura Dostępna”. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zdjęcia: Elżbieta Liszka / Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich