Spotkanie z żywą historią w Laszkach

Nasze Muzeum realizuje projekt pod tytułem “Muzeum Dostępne”, który polega na tym, że na jeden dzień muzealnicy pakują się i wyjeżdżają poza mury kamienicy Orsettich. W szkołach na terenie naszego powiatu przygotujemy lekcje muzealne, warsztaty, pokazy zabytków oraz ich replik. W naszych spotkaniach z historią czynny udział będą brać także grupy rekonstrukcyjne z różnych stron Polski. Pierwsze spotkanie z historią odbędzie się już 24 czerwca w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Laszkach. Serdecznie zapraszamy!

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu “Muzeum Dostępne – cykl warsztatów o Złotym Wieku Jarosławia”, który realizowany jest w ramach programu “Kultura Dostępna”. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.