Pomóżcie nam stworzyć park kieszonkowy!

Powiększ obraz

Kamienica Orsettich to jedna z najpiękniejszych renesansowych kamienic w Polsce. Mieści się w niej nasze muzeum, jednak znajdujący się za nią zabytkowy dziedziniec na co dzień jest zamknięty. Mamy jednak pomysł, jak nadać mu drugie życie. Naszym marzeniem jest utworzenie tam parku kieszonkowego, który byłby otwarty dla mieszkańców miasta i turystów. Rewitalizacja ogrodu wymaga jednak znacznych nakładów finansowych. W ich zdobyciu ma pomóc konkurs „Nasz zabytek” Fundacji Most the Most.

„Nasz Zabytek” to ogłaszany raz do roku konkurs na zabytek, który zasługuje na modernizację i nadanie mu nowej funkcji. W szczególności chodzi tu o projekty mające na celu szersze udostępnienie obiektu, tak, aby mógł na nowy sposób służyć społeczności. Na zwycięzców w każdym z województw czeka aż milion złotych.

– Uważamy, że muzealny ogród doskonale wpisuje się w ideę konkursu Fundacji Most the Most – mówi Dyrektor Muzeum Konrad Sawiński. – Chcielibyśmy otworzyć tutaj oazę zieleni, otwartą dla wszystkich spacerowiczów. Wierzymy, że z pomocą mieszkańców i miłośników Jarosławia uda nam się wygrać!

Zgodnie z regulaminem konkursu, nie możemy sami zgłosić swojego udziału. Do konkursu mogą zaproponować nas tylko osoby prywatne.

– Bardzo prosimy wszystkich, którym zależy na pięknie jarosławskiego rynku, o zgłoszenie kamienicy Orsettich do konkursu „Nasz Zabytek” – opowiada Konrad Sawiński. – Wszystkie potrzebne informacje oraz dokładną instrukcję znajdą Państwo na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

Po zebraniu zgłoszeń, Fundacja Most the Most wybierze najlepsze projekty do kolejnego etapu konkursu. Duże znaczenie ma tutaj także ilość zgłoszeń! Fundacja skontaktuje się z właścicielami najwyżej punktowanych obiektów, którzy będą musieli ją przekonać, dlaczego to właśnie one zasługują na rewitalizację.

– Spróbujemy – obiecuje Konrad Sawiński.

Instrukcja: Jak zgłosić kamienicę Orsettich do konkursu “Nasz Zabytek”
Zgłoszenia przesyłamy pod tym linkiem: https://www.webankieta.pl/…/formularz-zgloszeniowy-i… Potrzebne informacje:
Województwo: Podkarpackie
Powiat: Jarosławski Gmina: Jarosław (gmina miejska)
Adres zabytku:
Miejscowość: Jarosław
Ulica: Rynek Nr: 4
Kod pocztowy: 37-500
Nazwa zabytku: Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich – wraz z dziedzińcem.
Muzeum jest: własnością publiczną
Właścicielem budynku jest: Powiat Jarosławski – Samorządowa Instytucja Kultury
Dlaczego zgłaszasz ten zabytek? Najpiękniejsza kamienica późnorenesansowa w Polsce, położona w samym centrum historycznego miasta.
Jaki masz pomysł: Utworzenie rekreacyjnego parku kieszonkowego na dziedzińcu muzeum i odnowienie zabytku w tym miejscu.
Załącz zdjęcia (można dodać nasze!).
Czy jesteś autorem tych zdjęć: Nie.
Link do strony muzeum: https://www.muzeum-jaroslaw.pl/
Skąd wiesz o konkursie: (do wyboru)
Proszę podać niezbędne dane personalne.
Proszę zaznaczyć wymagane zgody.
Całość kończymy WYŚLIJ.