Wystawa „3 × 2 — Druga edycja” 13.04-31.05.2024

W 2018 roku w galerii „Cztery ściany” na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie można było zobaczyć wystawę „3 x 2”. Ten numeryczny tytuł miał zwiedzających prowadzić do informacji, że na wystawie prezentują swoje prace pedagodzy krakowskiej uczelni zatrudnieni w Katedrze Sztuk Pięknych wspomnianego wyżej wydziału w pracowniach: Malarstwa, Rysunku i Rzeźby — jednym zdaniem, po dwie osoby z trzech pracowni. Ten schemat organizacyjny obowiązuje od wielu lat i można zakładać, że szybko się nie zmieni. Obecna wystawa jest uaktualnioną ekspozycją skonstruowaną wedle tej samej zasady, choć nie w takim samym składzie — dr Olgę Pawłowską zastąpiła nowa pracowniczka naszej katedry mgr Barbara Iwańska.

Na wystawie będzie można zobaczyć dość różnorodny zestaw — pokoleniowo, bo od magistra do profesora, ale przede wszystkim pod względem uprawianej dyscypliny. Prezentowane jest malarstwo, rzeźba, grafika, rysunek, a nawet film animowany. Takie rozpięcie jest oczywistym wynikiem struktury Katedry Sztuk Pięknych ale przede wszystkim odzwierciedleniem twórczych poszukiwań osób z nią związanych.

Wystawę w Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich Kamienica Orsettich będzie można zobaczyć w dniach od 13 kwietnia do 31 maja 2024! Serdecznie zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się 13 kwietnia o godz. 17.00.

prof. dr hab. Łukasz Konieczko