Ferie w Muzeum

Powiększ obraz

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycją “Ferie w Muzeum“.

Z myślą o tych ciekawych świata dzieciach, które ferie spędzają na zimowiskach lub zostają w domach (a może przyjmują gości z innych stron Polski?), przygotowaliśmy kilka tematów spotkań i lekcji muzealnych.

Zapraszamy do zapoznania się i zgłaszania chęci uczestnictwa!

W dawnym Jarosławiu – zajęcia plastyczne
Na zajęciach uczniowie dowiedzą się, czym zajmowali się dawni mieszczanie jarosławscy, jak można było spędzać popołudnia w XIX wieku, i jakie ubiory były noszone w minionych stuleciach. Podczas lekcji dzieci pokolorują wybrane rysunki przedstawiające dawne wnętrza lub portrety w strojach z epoki, które na zakończenie będą mogli porównać z oryginalnymi przedstawieniami znajdującymi się w zbiorach jarosławskiego muzeum. Zajęcia mogą być połączone z krótkim zwiedzaniem ekspozycji muzealnych.


Opowieści z dawnego Jarosławia
Bajka, baśń, legenda? Fikcja czy rzeczywistość? Podczas wizyty w muzeum dzieci wysłuchają niesamowitych opowieści w starym stylu… o skarbach, bogatych księżniczkach, wielbłądach, damach i dzielnych wojach.
A wszystko to działo się w… XVII. wiecznym Jarosławiu!


Zwierzyniec epoki lodowcowej.
Dolina Sanu kryje w sobie wiele tajemnic z odległej przeszłości. Przy odrobinie szczęścia można tam odkryć nawet pozostałości ogromnych zwierząt, które zamieszkiwały nasze ziemie podczas epoki lodowcowej! Podczas zajęć będzie można dowiedzieć się, jak wyglądało życie w czasach, kiedy większą część Europy zajmował ogromy lądolód. Uczestnicy lekcji poznają wybrane zwierzęta epoki lodowcowej – mamuty, prażubry i nosorożce włochate – a następnie będą mogli zobaczyć ich kości, które znajdują się w zbiorach jarosławskiego muzeum!


Skarby sprzed tysięcy lat
Życie codzienne ludzi przeszło ogromne zmiany w ciągu ostatnich dziesięciu tysięcy lat. W epoce kamienia, wszystkie narzędzia – siekiery, topory, sierpy, noże, sztylety – były wykonywane z różnych gatunków skał. Dopiero w epoce brązu, około 4. tysięcy lat temu, na naszych ziemiach na stałe zagościły wyroby z metalu. Starannie zdobione bransolety, naszyjniki, szpile do spinania ubrań, miecze czy groty strzał stanowią świadectwo kunsztu ówczesnych rzemieślników. Zapraszamy na niezwykłą podróż po znaleziskach z odległej przeszłości przechowywanych w zbiorach archeologicznych Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich!


ZGŁOSZENIA

Chętnych do wzięcia udziału w zajęciach prosimy o uprzednią rezerwację terminu telefonicznie bądź mailowo:

16 621 54 37
rezerwacja@muzeum-jaroslaw.pl

Koszt uczestnictwa to 2 złote od uczestnika.

Zajęcia odbywać się będą w dniach 15-25 lutego 2022 (za wyjątkiem poniedziałku)
w godzinach pomiędzy 10:00 a 15:00.

Zajęcia przeznaczone są dla grup zorganizowanych.

Na zainteresowanych indywidualnym uczestnictwem w zajęciach czekać będziemy:
18-19 lutego 2022 w godzinach 11:00-12:00 (Zwierzyniec epoki lodowcowej oraz Skarby sprzed tysięcy lat),
24-25 lutego 2022 w godzinach 11:00-12:00 (Opowieści z dawnego Jarosławia).


Wszystkie spotkania odbywać się będą z zachowaniem obowiązujących obostrzeń epidemicznych.