Noc Muzeów 2023 – relacja

Powiększ obraz

W sobotę, 20 maja, w Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich oraz Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu odbyła się Noc Muzeów! Oprócz możliwości zwiedzania muzeów w nietypowych godzinach, na wszystkich chętnych czekały niezwykłe atrakcje. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

W Muzeum w Jarosławiu po raz pierwszy można było odwiedzić nowo zaaranżowaną jadalnię z czasów powstania styczniowego. W ostatnich miesiącach ściany pomieszczenia ozdobiła ręcznie malowana dekoracja, będąca dziełem muzealnych konserwatorów. W korytarzach kamienicy Orsettich można było spotkać tajemniczych gości: Pierrota i Colombinę – marionetki animowane przez Henryka Hryniewickiego z Teatru Nemno oraz członków Grupy rekonstrukcyjnej Samodzielny Oddział Jana Karola Chodkiewicza. Klub Szachowy przy przy Hufcu ZHP Jarosław zorganizował także wspaniały turniej i historyczne pojedynki szachowe. Dziękujemy!

W Muzeum Dzieduszyckich odbyła się prezentacja nowych eksponatów. Ogromną popularnością wśród Zwiedzających cieszyła się także możliwość zwiedzenia rezydencji z Krystyną Dzieduszycką-Rycerską – przedstawicielką rodu Dzieduszyckich.

Zdjęcia: Łukasz Śliwiński / Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich, Katarzyna Szarek / Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu