Mamuty, nosorożce i latający dywan czyli Ferie w Muzeum 2022

W dniach 15-25 lutego odbyły się Ferie w Muzeum. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć i dotknąć niecodziennych znalezisk oraz posłuchać fascynujących historii.

Na zajęciach zatytułowanych „Zwierzyniec epoki lodowcowej” i „Skarby sprzed tysięcy lat” uczestnicy zapoznali się z przechowywanymi w muzeum przedmiotami zainteresowania paleontologów (takich jak np. cios mamuta, róg nosorożca włochatego, czaszka prażubra) i archeologów (starożytne monety, miecz, grociki strzał czy biżuteria). Dowiedzieli się, że człowiek nigdy nie widział żywych dinozaurów oraz, że… czas to pojęcie względne i nie jest łatwo ocenić co znaczą słowa: “dawno, dawno, temu…” Słowa ważne i znane każdemu dziecku (i nie tylko).

Drugi blok zajęć nazwany został „Opowieści z dawnego Jarosławia”. W wyjątkowej scenerii Wielkiej Izby usłyszeć można było niesamowite historie. Bajki? Legendy? A może tylko i wyłącznie fakty związane z Jarosławiem? Czy to prawda, że Wilhelm Orsetti pożyczył królowi polskiemu ogromną sumę pieniędzy? A czy to prawda, że posiadł ją sprzedając rzepę krzepy? Odróżnienie fikcji od historycznej rzeczywistości stało się zadaniem uczestników zajęć.

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z nową ofertą edukacyjną Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich za pośrednictwem strony internetowej placówki lub bezpośrednio na miejscu.