facebook

17 maja - 25 lipca 2014
TYTUS DZIEDUSZYCKI SAS 1934 - 1973. ZARZECZE - LUBLIN - PARYŻ
akwarela,grafika, asamblaż


KONKURS FOTOGRAFICZNY - WYSTAWA POKONKURSOWAbanerkfz

Rycerze św. Floriana

Zwierzęta epoki lodowcowej.
Na niniejszej wystawie wyeksponowany był zbiór kości ssaków kopalnych z okresu plejstocenu należący do Muzeum w Jarosłwiu. Najliczniej reprezentowane były kości mamutów (zęby, ciosy, kości nóg, fragmenty czaszek). - Znaleziska z doliny Sanu w okolicach Jarosławia.

Komisarz wystawy: Joanna Kociuba przy współudziale Danuty Baran, Iwony Długoń i Piotra Prymona


Wyjątkowe lekcje w Muzeum im. Dzieduszyckich
20 lutego 2012 r. młodzież z zarzeckiego gimnazjum, miała okazję uczestniczyć w niecodziennych lekcjach muzealnych, zorganizowanych przy okazji wystawy Zwierzęta epoki lodowcowej.
O wyeksponowanym zbiorze kości ssaków kopalnych, opowiadała Pani Joanna Kociuba, archeolog z Muzeum w Jarosławiu. Uczniowie w czasie lekcji mogli dowiedzieć się w jakich warunkach żyły i w jakich okolicznościach wyginęły m.in. mamuty czy nosorożce włochate. Największą atrakcją okazała się możliwość dotknięcia kości prehistorycznych zwierząt.
Kazimierz Mac i jego kapela.
Jesienią 2011 roku, można było oglądać wystawę poświęconą historii, słynnej niegdyś, Kapeli Ludowej z Kiesielowa. Założona przez Kazimierza Maca i Antoniego Zabłockiego, grała od 1969 roku do lat 90. Kapela "kultywowała w autentycznej, nie stylizowanej postaci, dawny folkloru okolic Przeworska". Muzycy byli wielokrotnie nagradzani na festiwalach i przeglądach w całym kraju,
między innmi na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Kazimierza Maca zaś, nagrodzono odznaczeniami: im. Oskara Kolberga oraz Franciszka Kotuli.

kmczPod skrzydłami św. Michała Archanioła.
Wystawę opowiadającą historię zarzeckiego kościoła można było oglądać od maja do sierpnia 2011r. Miała ona na celu przybliżenie losów tutejszej parafii młodemu pokoleniu. Z kolei dla starszych parafian, była sentymentalną podróżą w przeszłość. Wystawa odbyła się dzięki pomocy parafian, którzy chętnie przekazali swoje rodzinne zdjęcia i pamiątki. Wszystkim serdecznie dziękujemy.
pa