Zapraszamy do udziału w warsztatach w Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich! Rezerwacji dokonywać można dzwoniąc na numer 16 621 54 37 lub pisząc na rezerwacja@muzeum.jaroslaw.pl .
Malowanie kafli
Proponowane dla: przedszkoli oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych
Czas trwania: dostosowany do oczekiwań
Koszt: 10 zł/os.
Zajęcia możliwe do realizacji również na miejscu w szkole. Dojedziemy do Was!
W ramach zajęć dzieci zobaczą przykłady zachowanych i bogato zdobionych kafli ze starodawnych pieców kaflowych (ten punkt warsztatów możliwy do przeprowadzenia jest tylko podczas zajęć stacjonarnych). Następnie uczestnicy otrzymają wykonane współcześnie, gipsowe odlewy kafelków, które będą mogli pokolorować. Ozdobione własnoręcznie kafelki dzieci zabiorą ze sobą do domów.
Warsztaty tkackie
Proponowane dla: uczniów szkół podstawowych
Czas trwania: dostosowany do oczekiwań
Koszt: 10 zł/os.
Na zajęciach będzie można utkać z różnokolorowych włóczek własną podkładkę pod kubek. Do zajęć przyda się umiejętność nawlekania nitki na igłę, cięcia nożyczkami i wiązania ze sobą dwóch kawałków włóczki. Jeśli opanowaliśmy te umiejętności, opanowanie podstaw tkactwa to bułka z masłem!
Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć
Proponowana dla: uczniów klas I-VI szkół podstawowych
Czas trwania: 60-90 minut łącznie ze zwiedzaniem muzeum i/lub miasta
Koszt: 5 zł/os.
„Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” to kreatywne zajęcia, podczas których uczestnicy tworzą własne opowieści niesamowite, których bohaterami są tajemnicze postacie, takie jak Krakelura, Szylkret czy Atlant. To stworzenia wesołe, czy groźne? Małe czy ogromne? Gdzie żyją? Jakie mają problemy? Jak w ich rozwiązaniu mogą pomóc magiczne przedmioty, jak na przykład złoty pilaster czy biskwitowa lampeczka? Tego wszystkiego dowiemy się spacerując po muzealnej ekspozycji, która jest naturalnym środowiskiem występowania wielu fantastycznych zwierząt.
Warsztaty kolędnicze
Proponowana dla: uczniów szkół podstawowych
Czas trwania: dostosowany do oczekiwań
Koszt: 5 zł/os.
Uczestnicy warsztatów zapoznają się z tradycyjnymi kolędami Podkarpacia. Nauczą się powitań, pożegnań i powinszowań kolędniczych. Wyposażeni w te umiejętności potencjalni kolędnicy będą mogli ruszyć w okresie świątecznym „z kolędą” pielęgnując zwyczaje naszych babć i dziadków.