Środy w starym kinie

W dniu 11 sierpnia 2021 roku projekcją filmu “Prawo i pięść” w reżyserii Jerzego Hoffmana i Edwarda Skórzewskiego zakończyliśmy kolejną edycją cyklu “Środy w starym kinie”. Po roku epidemicznej przerwy dawne dzieła polskiej sztuki filmowej wróciły na muzealny dziedziniec.

Począwszy od środy 14 lipca obejrzeliśmy wspólnie pięć filmów. Były to “Eroica” i “Zezowate szczęście” Andrzeja Munka, “Zabawka” Michała Waszyńskiego (najstarszy film tegorocznego cyklu). Całość zakończyliśmy skromnym przeglądem początkowej twórczości Jerzego Hoffmana współpracującego z Edwardem Skórzewskim. Tę część cyklu wypełniły filmy “Gangsterze i filantropi” oraz właśnie “Prawo i pięść”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim miłośnikom dawnej, polskiej kinematografii i jednocześnie zapraszamy na inne wydarzenie, które będą mieć miejsce w Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich.