Prymas Stefan Wyszyński. Historia życia

Powiększ obrazPrymas Stefan Wyszyński. Historia życia.

Muzealne wnętrza przez chwilę będą niedostępne dla zwiedzających. W tym czasie proponujemy Państwu obejrzenie nowej wystawy plenerowej, zorganizowanej przez Związek Rodowy Dzieduszyckich herbu Sas we współpracy z Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich, wpisującej się w obchody Roku Kardynała Stefana Wyszyńskiego uchwalone przez Urząd Marszałkowski Podkarpacia.

Na murze przy dziedzińcu Kamienicy Orsettich (od strony ulicy Trybunalskiej) prezentujemy wystawę pt. Prymas Stefan Wyszyński. Historia życia.  Unikatowe fotografie pochodzą ze zbiorów Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, Narodowego Archiwum Cyfrowego i Janusza Rosikonia. Jednym z wątków wystawy jest pobyt Prymasa w Zarzeczu – podczas II wojny światowej ukrywał się on w pałacu rodziny Dzieduszyckich. Serdecznie zapraszamy!