Jarosław (nie) do poznania. Przewodnik dla dzieci… i nie tylko

Powiększ obrazJarosław (nie) do poznania

XVII-wieczne miasto w okresie swojej największej świetności… Wielkie jarmarki… Miejsce spotkań i zetknięcia się kultur Wschodu i Zachodu… Gwar, zakrojony na szeroką skalę handel, rozwój… Co pozostało po tamtym czasie? Wyrusz na spacer, by odkryć Jarosław na nowo…

Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju „Młody Mołodycz” wspólnie z Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich zrealizowało w tym roku projekt partnerski „Jarosław (nie) do poznania”, dofinansowany z budżetu Województwa Podkarpackiego.

W ramach projektu powstała publikacja – przewodnik dla dzieci po jarosławskiej starówce, który przybliży najmłodszym historię dawnego Jarosławia i ułatwi im samodzielne zdobywanie wiedzy o dziejach miasta w sposób kreatywny i aktywny. Publikacja z założenia stanowi połączenie przewodnika z notesem-pamiętnikiem. Znalazły się w niej podstawowe informacje, ciekawostki, zadania do samodzielnego wykonania oraz ilustracje i zdjęcia.

„Jarosław (nie) do poznania” to przewodnik, który służyć ma przede wszystkim jako pomoc przy samodzielnym zwiedzaniu miasta; to pomysł na spędzenie wolnego czasu z rodziną lub z przyjaciółmi przy poznawaniu przeszłości miejsca, które pozostawało do tej pory nieodkryte lub może zostać odkryte na nowo; to propozycja spaceru, który można zaplanować na swój własny, indywidualny sposób, zdecydować, co jest w nim cenne i ciekawe; to możliwość stworzenia pamiętnika z podróży, zapisania własnych wrażeń, odczuć, wklejenia biletu, czy pocztówki, rozwijania swojej kreatywności w artystycznym tworzeniu i zdobywaniu wiedzy.

Przewodnik prócz możliwości wykorzystania go przy indywidualnym zwiedzaniu, stanowić będzie narzędzie edukacyjne zarówno dla pracowników Muzeum, prowadzących zajęcia dla dzieci, jak i dla nauczycieli, którzy będą mogli posłużyć się nim w swojej pracy.

Przewodnika „Jarosław (nie) do poznania” w papierowej (tradycyjnej) wersji już w krótce można nabyć w dobrych księgarniach. Bezpłatną wersję elektroniczną przewodnika można pobrać poniżej.