Europejskie Dni Archeologii w Muzeum

Takiego wydarzenia w Jarosławiu jeszcze nie było! Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich znalazło się w elitarnym gronie instytucji, które biorą udział w obchodach Europejskich Dni Archeologii. Co roku w całej Europie od 17 do 19 czerwca odbywają się wykłady, pokazy czy warsztaty, mające na celu upowszechnianie wiedzy o bogactwie dawnej przeszłości oraz sposobach jej badania.

Europejskie Dni Archeologii w Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich to okazja do zaprezentowania dorobku pracy kilku pokoleń muzealnych archeologów. Na specjalnej wystawie, dostępnej tylko przez te trzy dni, będzie można obejrzeć największe skarby kolekcji archeologicznej muzeum. Dodatkowo, na mur muzeum od strony ulicy Trybunalskiej powróci wystawa planszowa „Wrota Scytii”, poświęcona jednemu z najbardziej niezwykłych odkryć archeologicznych ostatnich lat. 17 i 18 czerwca w muzeum odbędą się wykłady, które wzbogacą wiedzę każdego miłośnika dziejów ziemi jarosławskiej. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych! Na specjalnych warsztatach będzie można poznać tajniki pracy archeologa oraz ozdobić własny odlew gipsowy kafla piecowego.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym planem wydarzeń poniżej!

Europejskie Dni Archeologii w Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich 17-19 czerwca 2022

WYSTAWY CZASOWE

• Archeologiczne skarby Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich – Wielka Izba kamienicy Orsettich
  • Wrota Scytii – ulica Trybunalska