Dzień Mamy w powiecie jarosławskim

Powiększ obraz

Z okazji Dnia Matki do Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu jarosławskiego trafiły specjalne karnety upominkowe na bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem naszego muzeum. Akcję zorganizowało Starostwo Powiatowe w Jarosławiu, przy osobistym udziale Starosty Jarosławskiego Stanisława Kłopota. Odzew ze strony Solenizantek był ogromny – od 26 maja do 16 czerwca w darmowych wycieczkach wzięło udział prawie 200 Pań z 20 Kół Gospodyń Wiejskich z całej ziemi jarosławskiej.

Dla Uczestniczek akcji, wizyta w Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich była okazją do poznania nie tylko historii miasta, ale i całego regionu. Zgromadzone meble, naczynia, czy przedmioty codziennego użytku pokazują, jak wyglądało życie mieszkańców naszych okolic w dawnych wiekach. Dużą atrakcją była także możliwość zobaczenia wystawy czasowej „Pozdrowienie z Jarosławia”, dzięki której można przenieść się w czasie do początków XX wieku, kiedy Galicja znajdowała się w obrębie monarchii austro-węgierskiej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze muzeum w ramach akcji „Dzień Mamy w powiecie jarosławskim” i zapraszamy do obejrzenia galerii pamiątkowych zdjęć!